navigace novinky o seriálu epizody postavy titulky fórum
» Třetí část rozhovoru s Perla Group o dabingu American Dad!

Rád bych přivítal všechny návštěvníky a čtenáře AmericanDad.cz u třetího dílu našeho rozhovoru s Martinem, vedoucím projektu American Dad, dabingové skupiny Perla Group. Nebudu dlouho zdržovat a rovnou se pustím do rozhovoru.

Prozraďte nám, proč jste se rozhodli nadabovat American Dad?

Když jsme začali tušit, že náš milovaný projekt Futurama převezme TV Prima, bylo jasné, že nemůžeme konkurovat ani v technické kvalitě, ani v rychlosti zpracování. Proto na našem fóru proběhla vášnivá diskuse o tom, jaký projekt budeme dělat až ukončíme Futuramu. Nápadů bylo poměrně dost, ovšem bylo potřeba dodržet několik kritérií, které byly podmínkou k tomu, abychom projekt vybrali. Důležité podmínky pro zvolení nového projektu jsou například tyto:

  • seriál nesmí vysílat žádná TV s českým dabingem nebo ho v nejbližší době plánovat
  • seriál musí mít k dispozici české titulky, podle kterých naši dabéři dabují
  • seriál nesmí být příliš náročný na zvukové efekty (velké zdržování projektu)
  • díl by neměl přesáhnout 30 minut kvůli délce zpracování
  • počet postav a jejich charaktery musí odpovídat možnostem dabérů Perla Group
  • seriál musí mít dostatečný počet fanoušků, abychom svou práci měli komu prezentovat
  • a hlavně se vybraný projekt musí líbit členům Perla Group. Děláme dabing ve svém volném čase, bez nároku na honorář a proto nás práce musí bavit

Podle těchto základních kritérií se do finále dostal seriál American Dad a Father Ted. To jsou v současné době naše hlavní seriálové projekty. Nutno podotknout, že pracujeme i na několika dalších, neméně významných projektech. Už brzy zveřejníme některé z nich.

Málem bych zapomněl pochválit člověka, který přišel s nabídkou obou těchto seriálů. Byl jím náš dabér a zvukař Tygr Karlos, takže díky Tygře.

Takže dalo by se již dnes říct, že jste fanoušky American Dad?

Pokud vím, tak většina členů Perly tento seriál neznala. Alespoň tedy do té doby, než nás o něm kolega Tygr Karlos neinformoval.

Jako vedoucí projektu jsem byl nucen několik dílů omrknout a zpracovat. A musím uznat, že jsem si seriál ihned zamiloval. Tento styl humoru mám moc rád. Myslím, že je to povedená náhrada za Futuramu. Ale jak se na tento seriál dívají hlavní dabéři tohoto seriálu? To se třeba dozvíte z nějakého dalšího rozhovoru přímo od nich.

A když už mluvíme o dabérech, kdo bude koho dabovat?

Do hlavních rolí byli vybráni tito dabéři:
Stan Smith Lubas
Francine Smithová Treta
Hayley Smithová Lady House
Steve Smith Mulder
Roger Matt.Murdock
Klaus Patrik Špaček

V jaké fázi se momentálně dabing nachází?

V tuto chvíli je nadabováno 5 dílů. Zvukař momentálně dokončuje 2.díl. Zajímavostí je i to, že zvukařem tohoto projektu je představitel hlavní postavy Stana Smitha. Lubas je momentálně dost vytížený svým zaměstnáním, ale pokud vše půjde dobře, tak 2.díl zveřejníme do konce října 2009. Dále pak předpokládáme tempo jeden díl měsíčně, stejně jako kdysi u Futuramy. Pokud bude mít náš dabing úspěch a nezačne seriál vysílat nějaká TV, tak je velká pravděpodobnost, že budeme dabovat dál a dál, dokud to nepřestane bavit nás i Vás.

Jak obsazujete postavy, které se v seriálu nevyskytují pravidelně?

Hlavní postavy a postavy vedlejší, které se v seriálu opakují, mají přiřazené stále stejné dabéry. I když je pravda, že u některých menších rolí, které se opakují, jsem už pár změn v průběhu udělal. Není to proto, že bych tak rád experimentoval, ale proto, že mi třeba postava z prvního dílu nezněla moc dobře a tak jsem jí do dalších dílů přeobsadil. Dalším důvodem je i nespolehlivost dabérů. Už jsem to tu dříve zmiňoval, ale i my máme mezi sebou dabéry, kteří jsou líní a nezodpovědní. Pokud nejsou schopni v časovém limitu odevzdat práci, tak je prostě nahradím. Z tohoto důvodu ve finále třeba dojde k tomu, že stejnou postavu ve dvou dílech mluví dva odlišní dabéři.

No, a co se týče těch postav, které se neopakují? To je jednoduché. Vyberu dabéra, který mi k postavě nejlépe sedne … a pokud je to někdo, kdo už nějakou postavu má, … tak musí ukázat své schopnosti a musí změnit hlas natolik, aby se odlišil od své původní postavy. Myslím, že zrovna tohle pitvoření hlasů baví dabéry nejvíce. U hraných projektů to většinou nejde, ale u animáků se dabéři opravdu vyblbnou :-)

Rád bych poděkoval Martinovi za tyto čerstvé informace z dabování seriálu American Dad! a těším se na další setkání, protože tímto náš seriál rozhovorů rozhodně nekončí.

Vydáno: 10. 10. 2009 | Autor: Babant
blog comments powered by Disqus